Google Gemini Android Uygulamasına Durdurma Düğmesi Geliyor

Google tarafından Gemini yapay zeka asistanının Android uygulaması için bir durdurma düğmesi eklenmesi için çalışıldığı ortaya çıktı. Assemble Debug’a göre halihazırda web sürümünde yer alan düğme böylece mobile de gelmiş olacak.

Bu özellik sayesinde Gemini aynı web platformunda olduğu gibi kullanıcının yapay zeka asistanının yanıtlarını işleme aşamasının ortasında durdurmasına olanak tanımış olacak. Bu yeni durdurma düğmesi, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamadıklarını düşündükleri yanıtları durdurarak zamandan tasarruf etmelerine yardım edecek. Halihazırda Gemini Android uygulaması yanıtları veya istemleri yarıda duraklatmaya veya durdurmaya izin vermiyor. Assemble Debug tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre durdurma düğmesi, bir istem oluşturulduğunda mevcut mikrofon ve kamera simgelerinin yerini alıyor.

Durdurma düğmesine bastığınızda Gemini, “Bu yanıtı tamamlanmadan önce durdurdunuz” yazan bir mesajla eylemi yansıtacak. Ek olarak, kullanıcıların bayrak simgesinin yanındaki özel düğmeyi kullanarak durdurulan komutu yeniden oluşturabilmesi sağlanacak.

Geçtiğimiz günlerde Google’ın Gemini için etkinleştirildiğinde kullanıcılara kişiselleştirilmiş arama sonuçları sunmak üzere YouTube Music verilerine erişen bir uzantı üzerinde çalıştığı da ortaya çıkmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x