AK Partili eski vekilden Uçum tepkisi: Millete sallanan parmak kesilmeli

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’un, Van’da Abdullah Zeydan’a destek verenler için yaptığı paylaşıma eski AK Parti Milletvekili Orhan Atalay’dan tepki geldi.

Atalay, sosyal medya hesabından, “AK Parti’deki ruh ve mana kaybını önlemenin ilk düğmesi, Milletin Evi’nden Millet’e sallanan parmağı kesip atmakla olur ancak. Üstelik hemen şimdi” ifadelerini kullandı.

YAZICI DESTEK VERDİ, UÇUM TEPKİ GÖSTERDİ

Van’da İl Seçim Kurulu’nun mazbatayı seçimi kazanan DEM Partili Abdullah Zeydan yerine AK Parti adayına verme kararı sonrası tartışmalar başlamıştı.

YSK’nin, İl Seçim Kurulu kararını kaldırarak mazbatanın Zeydan’a verilmesine karar vermesiyle kriz çözülürken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Van ilimizdeki belediye başkanı seçimi ile ilgili 1 Nisan günü zuhur eden cinnet hali durumu, YSK verdiği isabetli kararla sonlandırdı. Yüksek Kurulu ve sayın üyeleri içtenlikle kutluyorum” açıklaması yapmıştı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda danışman olarak görev yapan, ancak MHP’ye yakın olduğu bilinen Mehmet Uçum, Zeydan’a mazbata verilmemesini protesto edenlere tepki gösterirken, “Bu seçim sonuçlarını Türkiye’yi batının egemen güçlerine teslim edilme koşullarını oluşturduğu şeklinde okuyanlara Milli Devlet iradesi haddini bildirir. Van süreci tamamen hukuki bir süreç olarak yaşandı. Ama bu hukuki süreci daha tamamlanmadan “ayaklanma” çağrılarıyla istismar eden terör örgütünü ve legal görünümlü uzantılarını meşrulaştırmaya çalışanların Devlet de Toplum da farkında. Muhalefetin tüm aktörlerinin ve daha çarpıcısı iktidar içinde yer aldığı kabul edilen ve neo liberal zehirle zihin dünyalarını batıcılığa teslim etmişlerin Van olayında aldıkları tutumların kaydedildiğini de herkes fark eder” demişti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x